Skontaktuj się z nami już dziś!

Napisz do Nas!

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

Łóżko piętrowe to jeden z mebli, który zajmuje mniej miejsca i pozostawia więcej przestrzeni dla nauki lub zabawy rodzeństwa, które dzieli wspólny pokój. Jednak wielu opiekunów ma obawy o wysokość tego typu łóżek i związane z nią zagrożenia. Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne? Jak zapobiec ewentualnym wypadkom? Sprawdzamy!

Od jakiego wieku łóżka piętrowe dla dzieci?

Łóżka piętrowe dla dzieci nie mają określonego limitu wiekowego, w którym mogą być wykorzystywane. Zakłada się jednak, że bezpieczne użytkowanie wyższych mebli przez dzieci jest najbardziej zalecane po ukończeniu przez nie 4-5 lat. To, co istotne — zabezpieczenie łóżka piętrowego można dopasować również względem wieku i charakteru dziecka. Pamiętaj, że jeżeli twój maluch to “żywe srebro”, zwykła, niska barierka może nie wystarczyć, by dobrze zabezpieczyć łóżko piętrowe. Od jakiego wieku najlepiej jest rozpocząć przygotowanie dziecka do bezpiecznego korzystania z tego rodzaju mebla? Jednym z wyznaczników poza wyżej opisanym wiekiem, jest również rozwój motoryczny malucha. Jeżeli dziecko nie ma jeszcze rozwiniętego zmysłu równowagi i dobrej koordynacji motorycznej — lepiej poczekać aż poczuje się pewniej, zanim zacznie korzystać z wyższego piętra.

Jakie barierki ochronne zastosować?

Bezpieczne łóżko piętrowe to takie, które nie tylko pozwala na komfortowy i regenerujący sen, ale również chroni przed upadkiem z góry i pozwala na bezpieczną aktywność na piętrze, czyli np. zabawę. Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe? Istnieje kilka prostych sposobów, które poprawią bezpieczeństwo twojego dziecka, korzystającego z łóżka piętrowego lub łóżka na antresoli.

Łóżko piętrowe dla małych dzieci można zabezpieczyć na kilka sposobów. Do najpopularniejszych zalicza się barierki, które można zamontować bezpośrednio na jeden z ram łóżka. Wiele z takich akcesoriów jest jednak dostarczanych w zestawie wraz z samym łóżkiem i nie ma konieczności wyposażania się w dodatkowe barierki. Kolejnym z rozwiązań jest zastosowanie elastycznych sznurków gumowych, które przekłada się przez ramę łóżka i mocuje bezpośrednio do sufitu na kołkach. Stanowi to swego rodzaju siatkę zabezpieczającą przed upadkiem z piętra.

Ważne jest również to, jaką wysokość ma łóżko piętrowe. Dla najmłodszych, producenci nowoczesnych mebli, proponują niskie łóżka piętrowe lub bardzo atrakcyjne modele ze stabilnymi schodkami zamiast drabinek. Jednak w zasadzie każde łóżko można wyposażyć w dodatkowe barierki: krótkie, długie, wysokie i niskie, regulując samodzielnie poziom zabezpieczenia. Barierka do łóżka piętrowego ma za zadanie chronić nie tylko przed upadkiem podczas niespokojnego snu, ale też stanowić prewencję w trakcie zabawy.

Łóżko piętrowe z barierkami może służyć rodzeństwu, ale też jedynakom. W naszej ofercie bez problemu znajdziesz łóżko piętrowe bezpieczne np. z biurkiem i szafkami w dolnej części, trzecim wysuwanym łóżkiem, lub klasyczne - dla dwójki rodzeństwa z praktycznymi schodkami — schowkami zamiast drabinek.

Jaki materac wybrać do łóżka piętrowego?

Wiesz już, jakie zabezpieczenie do łóżka piętrowego wybrać, a także od jakiego wieku łóżko piętrowe sprawdzi się najlepiej. Teraz nadeszła pora na wybór wygodnego materaca. Do wyboru masz wiele rodzajów materacy dziecięcych — ze zwykłej pianki, z wypełnieniem z włókna kokosowego, z oddychającego lateksu lub nowoczesnej pianki memory. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego rozmiaru, pasującego do ramy górnego lub dolnego łóżka. Łóżko piętrowe z zabezpieczeniem wraz z idealnie dopasowanym materacem to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale też wygody i oszczędności miejsca w pokoju.

Designerskie dodatki do łóżek piętrowych dla dzieci

Bezpieczne łóżko piętrowe nie musi być nudne! Nowoczesne meble spełniają nie tylko wyżej opisane kryteria bezpieczeństwa, ale też urzekają modnym designem. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko jakość i rodzaj wykończenia, ale też możliwość sprytnego przechowywania. Ukryte schowki w stopniach schodów, pojemne, lecz niezabierające przestrzeni szafy i biurko pod antresolą łóżka piętrowego, możliwość zamontowania dodatkowych półek - to tylko namiastka możliwości tych mebli.

Modny design, wiele dostępnych opcji kolorystycznych, a także możliwość swobodnej konfiguracji i rodzaju wykończenia (mat, połysk) sprawiają, że łóżka piętrowe dziecięce, które oferuje nasz internetowy sklep meblowy, z łatwością dopasujesz do indywidualnych potrzeb organizacyjnych, przestrzeni, jaką dysponujesz, a także własnego zamysłu projektowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium