Skontaktuj się z nami już dziś!

Napisz do Nas!

Jaką szafę wybrać do małej sypialni?

Jaką szafę wybrać do małej sypialni?

Szafa do małej sypialni musi być prawdziwym wielozadaniowcem. Powinna nie tylko dobrze współgrać z pozostałymi meblami i aranżacją w tym pomieszczeniu, ale być też bardzo pojemna i jednocześnie możliwie kompaktowa. Czy te cechy da się połączyć? Czym powinna charakteryzować się szafa w małej sypialni?

Jakie są rodzaje szaf do sypialni?

Chociaż szafa jest meblem klasycznym i uniwersalnym. Obserwując bacznie dynamicznie rozwijający się rynek meblowy, można wyróżnić naprawdę wiele nowoczesnych, ale i klasycznych rodzajów szaf. Wielkość pomieszczenia i ilość rzeczy, które planuje się w niej przechowywać, powinny być głównym czynnikiem determinującym wybór najlepszego mebla. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzają się w szczególności przemyślane rozwiązania. Szafy narożne, szafy przesuwne i takie, których pojemność budowana jest na wysokości, a nie szerokości mogą zdać ten egzamin na piątkę. Co więcej, koncepcja optycznego powiększenia sypialni również jest warta rozważenia. Aby połączyć zastosowanie praktyczne z iluzją optyczną, przydatna będzie np. szafa do sypialni z lustrem na drzwiach, lub mebel w kolorze białym.

Jak dobrać szafę i meble do sypialni?

Meble do sypialni powinny być nieprzytłaczające i możliwie stonowane. Jest to bowiem jedno z pomieszczeń, w których projektowaniu warto zachować umiar. Proste linie, wyważona kolorystyka i harmonijny design nie rozpraszają, nie odwracają uwagi i dają oczom odpocząć. Nietrudno się zatem domyślić, że są to cechy, które mogą mieć wpływ na przebieg relaksu i ogólnie – rytuału zasypiania. Zestawy mebli do sypialni to np. ramy łóżka, szafki nocne do sypialni i inne meble, które mają ułatwić organizację i przechowywanie ubrań. Jak powinna wyglądać szafa w sypialni, by nie zajmować dużo miejsca i jednocześnie pomieścić wiele przedmiotów?

Szafy przesuwne do małych i wąskich sypialni

Mała szafa do sypialni wcale nie musi mieścić mniej rzeczy! Na niewielkich przestrzeniach szczególnie sprawdzają się szafy z przesuwanymi drzwiami. Dzięki temu, że są pozbawione otwieranych na oścież skrzydeł, można zaoszczędzić całkiem dużo miejsca tuż przed szafą. Możliwe zatem staje się ustawienie tego rodzaju meble tuż przy ramie łóżka! Dobrym rozwiązaniem nie tylko do sypialni, ale ogólnie - do niewielkich pomieszczeń są białe i jasne meble, które nie zabierają optycznie przestrzeni i nie dominują we wnętrzu. Dla przykładu, szafa biała - drewniana jest meblem uniwersalnym, który dobrze będzie prezentować się w zestawieniu z ciemną ramą łóżka, ale i meblami w podobnym kolorze - jasnym i białym.

Jaka szafa do sypialni? Szafa na wymiar, czy szafa gotowa?

To, jaka szafa do sypialni sprawdzi się najlepiej – zabudowana, czy wolnostojąca, zależy w głównej mierze od zamysłu projektowego. Czasami, niewielkie pomieszczenia trudno zagospodarować stałą zabudową, a szafy wolnostojące umożliwiają szybką zmianę aranżacji. Są mobilne – można je przenosić i przestawiać w zależności od zmiany koncepcji ustawienia mebli. Z kolei szafy zabudowane umożliwiają zagospodarowanie przestrzeni do dosłownie samego sufitu, co wpływa znacząco na większą pojemność mebla, a tym samym - większe możliwości przechowywania.

Szafki ubraniowe do sypialni – szczególnie jeśli jest niewielka, powinny mieć również przemyślane wnętrze – wysuwane szuflady, drążki na ubrania, półki i dodatkowa przestrzeń, która umożliwi przechowywanie np. pudełek z butami, deski do prasowania, czy odkurzacza – mogą być świetnym pomysłem na organizację przedmiotów nie tylko w małej sypialni, ale ogólnie – w małym mieszkaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium