Okrągły stół do kuchni - czy to dobry pomysł?

Okrągły stół do kuchni - czy to dobry pomysł?

Urządzając kuchnię, w której planuje się stworzyć dodatkowe miejsce do jedzenia, jest nie lada wyzwaniem. Sytuacja komplikuje się, kiedy przestrzeń jest mocno ograniczona. W takiej chwili warto sięgnąć po sprytnie projektowo rozwiązania. Okrągły stół do kuchni – czy to dobry pomysł?

Kwadratowy, prostokątny, czy okrągły stół do kuchni?

Wybierając stół do dużej jadalni, lepiej postawić na model prostokątny, lub kwadratowy – najlepiej z dodatkowymi elementami, które pozwolą na jego rozsunięcie i tym samym, zwiększenie wymiarów. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że nie każdy może cieszyć się bardzo dużą kuchnią, a tym bardziej oddzielnym pokojem jadalnym. W takiej sytuacji, warto zaaranżować kącik jadalny, który można zorganizować w kuchni, lub jeśli jest otwarta na salon – w jej pobliżu. Jeśli ogranicza Cię powierzchnia mieszkania – słusznym wyborem może okazać się okrągły stół do kuchni – czemu właśnie taki?

Czy warto mieć okrągły stół w kuchni?

Okrągłe stoły do kuchni – w przeciwieństwie do mebli z kwadratowym blatem, zdecydowanie lepiej i skuteczniej organizują powierzchnię. Przy klasycznym, kwadratowym stole mogą zmieścić się zazwyczaj 4 osoby – okrągły stół zmieści ich więcej! Ponadto, okrągłe stoły kuchenne mają lekką i wizualnie nie przytłaczającą formę, dzięki czemu kuchnia, czy wygospodarowana w salonie przestrzeń jadalna wydaje się optycznie większa! Jeśli nadal wahasz się nad tym, czy wybrać stół okrągły do kuchni, to koniecznie przeczytaj o jego innych zaletach!

Pozostałe zalety okrągłego stołu do kuchni

Poza lżejszą wizualnie formą i możliwością zagospodarowania większej liczby miejsc siedzących – okrągły stół do kuchni ma kilka dodatkowych, mniej oczywistych zalet. Okrągły blat pozwala na łatwiejsze zaplanowanie usadzenia gości. Przy okrągłym stole nie ma miejsca „honorowego”, wszyscy są sobie równi, co podświadomie wpływa na relacje międzyludzkie. Dodatkowo – brak ostrych krawędzi to niemalże idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci.

Co z krzesłami do okrągłego stołu?

Wybór okrągłego stołu, który będzie współgrał z aranżacją wnętrza, nie musi być trudny! Można dopasować go do takich elementów wyposażenia, jak np. meble kuchenne, a jeśli jest usytuowany w otwartej na salon kuchni – może nawiązywać do mebli w pokoju dziennym. Dzięki szerokiej ofercie różnorodnych stylów i form, które proponuje internetowy sklep meblowy – możesz szybko i łatwo sprawdzić dostępne modele i dopasować je wizualnie do wnętrza – bez wychodzenia z domu!

To samo dotyczy krzeseł. Można postawić na klasyczne dopasowanie i wybrać krzesła z tej samej serii, co stół, lub zdecydować się na modny miks i wybrać każde krzesło w innej barwie i formie!

Ile kosztuje okrągły stół do kuchni?

To, ile będzie kosztował okrągły stół do kuchni, zależy od jego wielkości, rodzaju wykorzystanych materiałów i indywidualnych założeń producentów mebli. Musisz jednak wiedzieć, że cena okrągłego stołu do kuchni nie różni się od tej, jaką trzeba by było zapłacić za model kwadratowy i prostokątny. Co ciekawe – możesz zaobserwować nawet, że niektóre, okrągłe stoły są nawet nieco tańsze!

Okrągły stół do kuchni — czy to dobry pomysł? Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią lub chcesz nadać pomieszczeniu wizualnej lekkości, rozważ zakup okrągłego stołu, który nie zajmie dużo miejsca, a pomieści więcej osób!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium