Skontaktuj się z nami już dziś!

Napisz do Nas!

Jak optycznie powiększyć pokój - sprawdzone sposoby

Jak optycznie powiększyć pokój - sprawdzone sposoby

Współcześni deweloperzy stawiają na jak największe zagospodarowanie powierzchni, na której budują osiedla, przy jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni do życia. Czasami zdarza się, że dodatkowy dodatkowy pokój w M3, czy M4 nie przekracza 10 metrów. To samo zresztą dotyczy domów i innych budynków. Jak optycznie powiększyć pokój? Jakie zabiegi można zastosować, by wycisnąć z tak ograniczonej przestrzeni, jak najwięcej? Sprawdź!

Lustra w pomieszczeniu

Nie da się ukryć, że tym, co ma największy wpływ na optyczną iluzję większego pokoju, są lustra. Lustro nie tylko odbija przestrzeń, ale i doskonale rozprasza światło. Dzięki niemu można skutecznie rozświetlić ciemne pomieszczenie lub ukierunkować światło dzienne w określone miejsce. Spektakularne efekty w postaci optycznego powiększenia wnętrza można osiągnąć również, montując duże lustro na całej, jednej ścianie.

Opcjonalnie, jeśli nie masz takiej możliwości, możesz po prostu wstawić do pomieszczenia dużą szafę z lustrzanymi skrzydłami, lub wybrać np. okrągłe, lub prostokątne lustra do sypialni i pokoju dziennego w jasnych ramach. To rozwiązanie dwa w jednym, które poza optycznym powiększeniem pomieszczenia, zapewnia dodatkową przestrzeń do organizacji. Lustra sprawdzą się w zasadzie w każdym pokoju. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć salon, sypialnię, czy też pokój dziecka – rozważ wykorzystanie dużych luster.

Dobór kolorystyki wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że kolory mogą wizualnie zmniejszać, lub odwrotnie – powiększać wizualnie daną przestrzeń. W obszernych pokojach i wysokich salonach – można w zasadzie wykorzystywać dowolne kolory. To idealne miejsce na eksperymentowanie z naprawdę głębokimi i intensywnymi, ciemnymi barwami. Jeśli jednak Twoim celem jest zwiększenie optyczne niewielkiego pomieszczenia, musisz wybrać kolory powiększające pokój, a w zasadzie dające efekt takiej właśnie iluzji optycznej.

Kolory ścian powiększające pokój to jasne barwy — biel, ecru, krem, które lepiej odbijają i rozpraszają światło — przy ekspozycji na oświetlenie dzienne lekko opalizują. Daje to efekt większej przestrzeni i lekkości – cech pożądanych przy wykańczaniu małych pokoi. Malowanie ścian na jasne barwy to w zasadzie podstawowe sposoby na optyczne powiększenie wnętrza. Od tego musisz zacząć!

Pokój (przestrzeń podzielona na strefy)

Zasady aranżacji wnętrz jasno określają, że optyczne powiększenie przestrzeni to jednak nie tylko jasna farba do ścian i lustra. To, jak zagospodarujesz wybrane pomieszczenie, ma znaczący wpływ na poczucie jego przestronności. Jeśli urządzasz salon, podziel go na strefy – wypoczynkową, rozrywkową i jadalną. Wybieraj meble do salonu i jadalni, które nie mają ciężkiej, antycznej formy. Sofy na nóżkach, lekkie modernistyczne stoliki i jasne meble – komody i stoliki RTV nie odbiorą niewielkiemu salonowi przestrzeni. Rezygnuj z dużej liczby mebli. Wybieraj bardziej praktyczne i ostrożnie stosuj dodatki deklaracyjne. W małych pomieszczeniach mniej znaczy lepiej!

Wielofunkcyjne meble

Jak właśnie wspomniano – same meble również mają do dorzucenia swoje „trzy grosze” w planowaniu aranżacji małego pokoju, Celuj w meble wielofunkcyjne, które poza swoim docelowym zastosowaniem oferują jeszcze np. dodatkowe miejsce do przechowywania. Sofa z podnóżkiem, na który można położyć mały blacik, spełni funkcję wygodnego wypoczynku, a jeśli przyjdą goście – miejsca do siedzenia i stolika kawowego. Nasz internetowy sklep meblowy oferuje kilka ciekawych propozycji mebli wielofunkcyjnych – sprawdź!

Zastanawiasz się jak powiększyć wąski pokój? Użyj luster! Możliwe jest również powiększenie pokoju kolorami na ścianach, dodatkami, meblami. Możliwości masz naprawdę wiele, a pomysły na aranżację trudnych, małych pomieszczeń rosną odwrotnie proporcjonalnie do malejącego metrażu! Wykaż się sprytem i pomysłowością – spraw, że niespełna 10-metrowy pokój będzie wyglądał na kilka metrów większy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium